thumb|Do półfinałów zakwalifikowały się reprezentacje Anglii, Jugosławii, Włoch i ZSRR
Format rozgrywek Drużyny zostały podzielone na 7 grup po 4 zespoły i jedną grupę trzydrużynową. Grano systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Za zwycięstwo przyznawano 2 punkty, za remis 1 pkt., a za porażkę punktów nie przyznawano. Zwycięzcy grup awansowali do ćwierćfinałów, których zwycięzcy zagrali w turnieju finałowym.
Wyniki Grupa A LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt1632162+482631284+473621358-354612338-54
Grupa B LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16420102+81026222660636213912-3546114914-53
Grupa C LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16501166+10102622289-1636222810-2646024512-72
Grupa D LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt1430183+562421192+7534013012-121
Grupa E LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16411155+109263121010073621311110546114616-103
Grupa F LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16510173+1411263031814+46362131713+4546105325-222
Grupa G LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16411146+8926312149+5736312139+4746015118-171
Grupa H LpReprezentacjaMZRPBr+Br-+/-Pkt16411155+10926321108+2836123612-644611428-63
Ćwierćfinały 1 mecz 3 kwietnia 1968
1 – 0 (0-0) 19:45 czasu GMT – Stadion Wembley, LondynSędzia: Josef Krnavek (Czechosłowacja)Widzów: 100 000 Charlton 84' 2 mecz 8 maja 1968
1 – 2 (0-0) 20:00 czasu CET – Estadio Santiago Bernabéu, MadrytSędzia: Paul Schiller (Austria)Widzów: 120 000 Amancio 48' Peters 54' Hunter 82' Awans: Anglia
1 mecz 6 kwietnia 1968
3 – 2 (1-0) 17:00 czasu EET – Stadion Narodowy im. Wasyla Lewskiego, SofiaSędzia: Gerhard Schulenburg (RFN)Widzów: 65 000 Kotkow 11' (karny) Penew 61' (gol samobójczy) Dermendżiew 66' Prati 83' Żekow 73' 2 mecz 20 kwietnia 1968
2 – 0 (1-0) 16:00 czasu CET – Stadio San Paolo, NeapolSędzia: Gottfried Dienst (Szwajcaria)Widzów: 100 000 Prati 14' Domenghini 55' Awans: Włochy
1 mecz 6 kwietnia 1968
1 – 1 (0-0) 16:00 czasu CET – Stade Vélodrome, MarsyliaSędzia: Erwin Vetter (RFN)Widzów: 45 000 Di Nallo 79' Musemić 66' 2 mecz 14 maja 1968
5 – 1 (4-1) 16:30 czasu CET – Stadion Partizana, BelgradSędzia: Paul Schiller (Austria)Widzów: 70 000 Petković 3' Di Nallo 33' Musemić 13' Džajić 15' Petković 32' Musemić 80' Awans: Jugosławia
1 mecz 4 maja 1968
2 – 0 (1-0) 17:00 czasu CET – Stadion im. Ferenca Puskása, BudapesztSędzia: Laurens van Ravens (Holandia)Widzów: 80 000 Farkas 22' Göröcs 84' 2 mecz 11 maja 1968
3 – 0 (1-0) 19:30 czasu MSK – Stadion Łużniki, MoskwaSędzia: Kurt Tschenscher (RFN)Widzów: 103 000 Baniszewski 23' Churciława 60' Byszowiec 72' Awans: ZSRR
Zwycięzcy ćwierćfinałów +Zwycięzcy ćwierćfinałówDrużynaGrupa kwalifikacyjnaData kwalifikacjiLiczba występówna tym poziomieNajlepszy wynikzwycięzca ćwierćfinału20 kwietnia 1968debiutantzwycięzca ćwierćfinału8 maja 1968debiutantzwycięzca ćwierćfinału11 maja 19682 (1960, 1964)Mistrzostwo (1960)zwycięzca ćwierćfinału14 maja 19681 (1960)Drugie miejsce (1960)
Przypisy
Bibliografia
Kategoria:Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Kategoria:1966 w piłce nożnej Kategoria:1967 w piłce nożnej Kategoria:1968 w piłce nożnej