Als Jocs Olímpics d'Hivern de 2010 celebrats a la ciutat de Vancouver (Canadà) es disputà una prova bobsleigh de dos homes, que unit a la resta de proves conformà el programa oficial de bobsleigh dels Jocs.
La prova es disputà entre els dies 20 i 21 de febrer de 2010 a les instal·lacions del Whistler Sliding Centre. Hi participaren un total de 56 corredors de 18 comitès nacionals diferents.
Resum de medalles OrArgentBronzeAlemanya IAndré LangeKevin KuskeAlemanya IIThomas FlorschützRichard AdjeiRússia IAlexandr ZubkovAlexey Voyevoda
Resultats Pos. Dorsal CON Corredors Volta 1 Volta 2 Volta 3 Volta 4 Total Dif.1 4 Alemanya 1 André Lange Kevin Kuske 4.81 51.59 4.8151.72 4.83 51.57 4.82 51.77 3:26.652 2 Alemanya 2 Thomas Florschütz Richard Adjei4.7951.57 4.7951.85 4.84 51.62 4.82 51.83 3:26.87+0.223 7 Rússia 1 Alexandr Zubkov Alexey Voyevoda 4.7851.79 4.7852.02 4.79 51.80 4.78 51.90 3:27.51+0.86 4 1 Ivo Rüegg Cedric Grand 4.8651.76 4.86 52.18 4.86 51.92 4.85 51.99 3:27.85+1.20 5 9 Canadà 2 Pierre Lueders Jesse Lumsden4.7851.94 4.7952.12 4.82 51.87 4.79 51.94 3:27.87+1.22 6 6 USA 1 Steve Holcomb Curtis Tomasevicz4.7951.89 4.8252.04 4.84 51.98 4.86 52.03 3:27.94+1.29 7 11 Rússia 2 Dmitry Abramovitch Sergey Prudnikov 4.8152.03 4.8252.40 4.84 52.11 4.84 51.92 3:28.46+1.81 8 25 Edgars Maskalāns Daumants Dreiškens 4.85 52.16 4.8352.32 4.87 52.17 4.86 52.43 3:29.08+2.43 9 3 Alemanya 3 Karl Angerer Gregor Bermbach4.84 52.23 4.8452.43 4.89 52.19 4.88 52.44 3:29.29+2.64 10 8 USA 2 John Napier Steven Langton 4.8952.28 4.89 52.45 4.91 52.31 4.93 52.36 3:29.40+2.75 11 14 Nicolae Istrate Florin Cezar Craciun4.8552.19 4.84 52.41 4.87 52.40 4.87 52.43 3:29.43+2.78 12 13 USA 3 Mike Kohn Nick Cunningham 4.91 52.47 4.91 52.71 4.94 52.25 4.93 52.35 3:29.78+3.13 13 16 Ivo Danilevic Jan Stoklaska 4.90 52.73 4.89 52.59 4.95 52.52 4.90 52.44 3:30.28 +3.63 14 10 Edwin van Calker Sybren Jansma 4.7752.37 4.8152.83 4.83 52.63 4.83 52.62 3:30.45+3.80 15 5 Canadà 1 Lyndon Rush L. Brown David Bissett 4.7651.67 4.7554.70 4.87 51.93 4.85 52.16 3:30.46 +3.81 16 19 Dawid Kupczyk Marcin Niewiara 4.9052.45 4.89 52.91 4.91 52.42 4.93 52.72 3:30.50+3.85 17 18 Itàlia 2 Fabrizio Tosini Sergio Riva 4.94 52.844.9552.83 4.96 52.34 4.95 52.65 3:30.66+4.01 18 15 Àustria 2 Jürgen Loacker Christian Hackl 4.9752.55 4.9852.86 4.99 52.73 4.98 52.64 3:30.78 +4.13 19 21 Patrice Servelle Sébastien Gattuso4.9452.964.9652.61 4.96 52.71 4.98 52.56 3:30.84 +4.19 20 20 Milan Jagnešák Petr Narovec 5.03 53.18 5.0153.16 5.03 52.73 5.02 52.99 3:32.06 +5.41 21 23 Hiroshi Suzuki Ryuichi Kobayashi 4.91 53.24 4.91 53.30 4.93 53.13 - 2:39.67 - 22 17 Austràlia 1 Christopher Spring D. Harvey Anthony Ryan 4.8653.14 4.8754.41 4.97 53.18 - 2:40.73 - — 12 Itàlia 1 Simone Bertazzo Samuele Romanini4.8552.33 4.8652.88 desqualificat - -- — 22 Michael Klingler Thomas Dürr 5.08 56.18no finalitzà - -- -- — 27 Austràlia 2 Jeremy Rollestone Duncan Pugh no finalitzà - -- -- — 26 Àustria 1 Wolfgang Stampfer Juergen Mayerdesqualificat - -- -- — 24 John James Jackson Dan Money desqualificat - -- --
Referències
Enllaços externs 2010 Resultats dos homes
Categoria:Esports als Jocs Olímpics d'Hivern de 2010 Categoria:Bobsleigh als Jocs Olímpics